Szanowni Państwo !

    Jako jeden z największych prywatnych zakładów zieleni w Polsce oferujemy Państwu profesjonalne przesadzanie jak również sadzenie drzew dużych. Długoletnia praktyka, bogate doświadczenie, odpowiednie wykształcenie kadry kierowniczej jak również pracowników doprowadziło do tego że prace wykonywane przez nas są doskonałą wizytówką naszej firmy. Uzyskaliśmy szerokie uznanie wśród szerokiej rzeszy inwestorów, naukowców jak i również czołowych firm europejskich, zajmujących się tą problematyką. Posiadamy wspólnie z Euro - Tree największy zestaw maszyn do przesadzania dużych drzew w Europie. A maszyna o średnicy bryły trzech metrów jest jedyną tego typu konstrukcją na świecie. Wprawdzie są podobne maszyny ale ta jest niepowtarzalna. Praktycznie przy zastosowaniu tych nowoczesnych maszyn wykonujemy przesadzanie drzew przez cały rok. Jednak ze względu na ich rozwój nie powinno się ich przesadzać w okresie wzmożonej wegetacji.

  Należy pamiętać, że przesadzenie drzewa to przemieszczanie z jednego miejsca na drugie w taki sposób, że drzewo wciąż rośnie, a wykonuje się to w sytuacjach kolidujących z powstawaniem nowych inwestycji, czy też przeszkadzających w spełnianiu funkcji otaczającego terenu.

  Stosując do przesadzeń posiadane maszyny możemy przesadzać drzewa do obwodu pnia 150 cm. Wykonujemy również przesadzanie drzew o większych obwodach pni stosując specjalne obudowy. Byliśmy współudziałowcami przy jednej z największych na świecie operacji przesunięcia trzech kasztanowców w Warszawie gdzie jedna z brył miała ciężar 2200 ton. Do tej współpracy zaprosiła nas jedna z największych firm budowlanych na świecie Boygues z Francji, która była głównym koordynatorem tych prac.

  Dysponując także nowoczesnym sprzętem pomocniczym do wykonywania tych prac jak: rębaki do gałęzi, podnośniki koszowe, frezarki do pni, piły spalinowe, beczkowozy oraz najnowsze preparaty przyspieszające ukorzenianie się przesadzonych drzew. Wszystko to połączone z wiedzą, umiłowaniem zawodu oraz wieloletnią praktyką pozwala nam na wdrażanie najnowszych technologii i sprostanie najwyższym standardom.

    Firma nasza na przestrzeni ostatnich lat wykonała wiele przesadzeń dużych drzew kolidujących z powstawaniem nowych inwestycji z udanym skutkiem. Prace wykonujemy na terenie całego kraju  udzielając gwarancji na przesadzane drzewa. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich zainteresowanych, którzy poprzez umiłowanie do przyrody podejmują próbę ratowania dużych cennych drzew, a nie ich wycinki. Kierujemy ją również do wszystkich tych którzy chcą przyspieszyć efekt wizualny swego otoczenia poprzez posadzenie dużego drzewa a nie czekanie na efekty przez wiele lat. Oferujemy również kompleksowe prace związane z wykonawstwem terenów zieleni. Dysponujemy dużym materiałem nasadzeniowym. Zaspokojenie oczekiwań najbardziej wymagających klientów sprawia nam wielką satysfakcję. Mam nadzieję że ta strona ułatwi przekazanie informacji o naszej firmie.

    Jesteśmy do Państwa dyspozycji służąc pomocą i radą w ratowaniu drzew. Zapraszamy Państwa do nawiązania z nami kontaktu.

 

 

  inż.  Jan Klauza właściciel firmy "Ogrobud"