Podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Kaliszu właściciel firmy "OGROBUD" mógł asystować Ojcu Świętemu podczas ceremonii sadzenia drzew. A oto kilka zdań z artykułu jaki ukazał się na ten temat w czasopiśmie "Drzewa - krzewy - park":
P
rzyszedł dzień 4 czerwca 1997 roku, dzień niezapomniany pełen radości i podniosłego wzruszenia. Podczas opuszczania przez Ojca Świętego Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu, które przed chwilą uroczyście poświęcił w otoczeniu biskupów i księży, poprosiłem Dostojnego Gościa o symboliczne posadzenie drzewa dla uczczenia tej wizyty. Trzymając w ręce ozdobną paterę z symboliczną łopatką, zwróciłem się z prośbą do Ojca Świętego o dokonanie aktu posadzenia drzewa. Jan Paweł II z wrodzoną sobie serdecznością, uśmiechnął się, wziął łopatkę w rękę i sypnął w uprzednio przygotowany dół garść ziemi. Na tym jednak nie koniec. Nieoczekiwanie, już poza scenariuszem, poprosiłem Ojca Świętego o posadzenie drugiego drzewa, mówiąc że to obok rosnące drzewo pozostanie sierotką, będzie mu smutno więc bardzo proszę Ojcze Święty posadźmy i to drugie drzewo. Papież nie odmówił mej prośbie.

Oba drzewa rosną dumnie w cieniu seminaryjnych murów. Rosną pięknie, na chwałę Ojca Świętego i całego ludu bożego, stanowiąc naturalną ozdobę wyższej uczelni duchowej w grodzie nad Prosną. Nigdy w życiu nie pomyślałem, że kiedyś dostąpię tak wielkiego zaszczytu, aby w obecności tak wielkiego Polaka, Ojca Świętego, przed którym chylą czoła wielcy tego świata, ja człowiek niedoskonały, katolik a zarazem ogrodnik lekarz natury stworzonej ręką samego Boga, dokonam takiego czynu, móc asystować Ojcu Świętemu podczas tej ceremonii. Gdyby jednak nie dobra wola i upór J.E. ks. Biskupa Stanisława Napierały, nigdy by do tej uroczystości nie doszło, dlatego wdzięczność moja dla J.E. pozostanie na zawsze. Warto podkreślić że jedno drzewo zostało ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, a drugie przez moją firmę "Ogrobud". Drzewa zostały zakupione w szkółkach Lasów Komunalnych w Poznaniu i przetransportowane na miejsce sadzenia przy pomocy specjalistycznych maszyn, jakimi dysponuje firma "Ogrobud". Wkomponowane w architektoniczne otoczenie Wyższego Seminarium Duchownefo w Kaliszu, swoją strzelistością nawiązuję symbolicznie do pięcia się ku wyżynom naszej chrześcijańskiej wiary. Warto dodać że oprucz asysty przy sadzeniu dużej palmy w Brazylii, Ojciec Święty nigdzie więcej nie sadził drzew. Tym bardziej mamy powody do dumy. ze to właśnie na rodzimej ziemi rosną aż dwa dorodne dęby, posadzone ręką Papieża Polaka.